Bu çok güzel bir yazıdır. Sadece öğünlerden sonra sıcak su içme konusunadeğil kalp krizi risklerine de değinmektedir. Çinliler ve Japonlaryemeklerinden sonra soğuk su değil sıcak çay içerler. Belki biz deyemekten sonra sıcak bir şeyler içme alışkanlığımızı onlardan edindik.
Eğeryemeklerden sonra soğuk şeyler içiyorsanız bu yazı size hitap ediyor.Yemekten sonra soğuk bir şeyler içmek sizi rahatlatabilir. Ancaktükettiğiniz soğuk su katılaşarak yağlı bir madde haline döner ve yavaşbir şekilde sindirilir. Bu asitli tepkime bozularak bağırsakta katımaddelerden daha hızlı bir şekilde emilir. Bir kısmı bağırsağa yapışır.Kısa bir süre sonra tamamen yağ haline döner ve kansere yol açar.Yemekten sonra sıcak su veya çorba içmek en iyisidir. Kalp krizihakkında önemli birkaç bilgi – Kalp krizi belirtisi her zaman sol kolunuyuşması değildir. Çenedeki şiddetli ağrıların da farkında olun. İlkgöğüs ağrınız kalp krizi sırasında gerçekleşmez. (Daha önce mutlaka
göğüsağrınız olmuştur) Mide bulantısı ve şiddetli terleme de önemli kalpkrizi belirtilerindendir. Kalp krizi geçiren insanların %60 ı uyurkenölür. Göğüsteki ağrılar sizi uykudan uyandırabilir. Lütfen dikkatliolun ve olanların farkına varın.

Bir kardiyoloji uzmanı diyor ki; Eğer bu mesajı okuyan herkes arkadaşlarına gönderirse bir hayat kurtarır.

Reklamlar