Dünyanın en ilginç lokantaları…
  
 


AlmanyaNuremberg kentinde bulunan “-s Baggers” isimli restoranda garsonbulunmuyor ve sadece aşçılar çalışıyor. Restoranın en büyük özelliğitamamen otomatik olması.
    

Müşteriler, siparişlerinibir dokunmatik ekran aracılığıyla veriyor ve yemek yerçekimiyardımıyla, yukarda bulunan mutfaktan çelik raylar üzerinde geliyor.    
   


Dubai’de bulunan dünyaca ünlü sualtı restoranı Al Mahara, bir restorandan çok daha ötesini vaad ediyor.
   


Yemek yemek için olmasa bile birçok insan sırf atmosferi görmek için restorana iniyor.
   


Kişibaşı yaklaşık 250 Dolar ödeyeceğiniz restoranın mönüsünde yer alanporsiyonlar büyük ve mönü de tahmin edebileceğiniz gibi denizürünlerinden oluşuyor.
    


Belçika’daki gökyüzü restoranı özel bir vinçle yerden 55 metre yüksekliğe kaldırılan masada yemek deneyimi imkanı sağlıyor.
   


Gökyüzüne kaldırılanmasada her seferinde 22 kişi yemek yiyebiliyor. Konuklar manzarayıseyrederken, masanın orta kısmındaki bölümde şef aşçı, garson veşovmenden oluşan bir ekip yer alıyor
.   


Beyrut’ta”Silah ve Ekmek” adında hizmet veren lokantada her şey askeriterimlerle satılıyor. Lokantada, bir de “terörist yemeği” bulunuyor.
  
     


Taipei,Tayvan’da açılan Modern Tuvalet adlı restoran, dekoru ve menüsündekikimi yemekleri ile “ilgi çeken” bir restoran. Çünkü restorandaki 100koltuğun tümü klozetlerden oluşuyor.
   


Restoran, müşterilerine değişik bir tecrübe sunuyor. Bu restoranda yemekler klozet kapaklarında servis ediliyor.
   
   
   


Ukrayna’dabulunan Eternity adındaki restoran dünyanın ilk ölüm temalırestoranı… Bu ilginç girişim ortalama 20 metre uzunluğunda birtabutun restorana çevrilmesiyle gerçekleşti ve tabut restoranındekorasyonu da bir düzine çelenk ve normal boyutlu tabutla yapıldı.
    


Restoranınakşam yemeği menüsünde ‘Dokuz Gün’ ve ‘Kırk Gün’ isimli salatalar yeralıyor. Bunun yanında menünün en popüler yemeği de ‘Cenette buluşalım’yemeği…
  
   


Tayland’da “Kondom Restoran” doğum kontrolüne adanan dünyadaki tek lokanta.
  


İçindedoğum kontrolü için bilgilendirme amaçlı eşyalarında satıldığı vesloganı ise “Yiyeceklerimizin gebeliğe sebep olamadığına dair garantiverilir” .
   


Japonya’da bir gökdelenin tepesinde bulunan bu restoran ise manzarası, lüks hizmeti ve yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyor.
   

     


Yine japonya’dan sıradışı bir restoran. Okinawa ağaç restoranı ülkenin güneyinde Onayama Parkı’nda hizmet veriyor.
   


Yukarıya çıkmak için “ağacın” içinde bir asansörü bulunuyor. Restoranın ana yemeği ise Sushi…
   

Reklamlar