ALKIŞLAR ÇILGIN TÜRKLERE:)
——————————————
Kaza mahalinde elinde cep telefonuyla koşturup "112′nin numarasi neydiiiii?" diye bagıran sarışına,
——————————————–
Birbirlerineana avrat küfür eden iki kişinin arasına girip ikisine de birer tokatatan ve "Analar kutsaldır, analara küfür etmeyin, o.çocuklari!!" diyenKaradenizli ağır abiye,
———————————————-
Annesinekızıp, buharlı ütünün içine işemeyi akıl eden! Annesini buram buram çişkokularıyla iş yerine yollayan! Annesi; ancak arkadaşları ”acayipkokuyorsun” dediğinde işi çözen anneye ve çocuğuna,
———————————————-
Banyonunlambası yanmayınca elektrikler kesik zannedip yarım saat gelmesinibekleyen. Beklerken de canı sıkılmasın diye televizyon seyreden kişiye,
————————————————–
Ailecektelevizyon izlerken üst komşu küçük oğlunu göndermiş. Çocuk, anneme ”Xteyze, annem dedi ki, bari haberleri açsınlar da, biz de dinleyelim”.Biz de kırmadık, açtık. Ailecek çok iyi niyetli olduğumuzdan,televizyonları bozuk sandık. Yüksek sesten dolayı bize laf soktuklarınıanlamamız çocuğun ikinci gelişinden sonra oldu. Bu olayı yaşayan aileye,
————————————————–
Lisedeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz AIDS’in açılımını yapıyor: (A)llaha (İ)syan eden (D)eyyusların (S)onu… diyen hocaya,birer alkış istiyorum:)) 
————————————————– 


 
Ayrıca aşağıdakiler de birer tebrik hakediyor:
 
Acı Kaybımız:
3ay önce ailemize katılan, "Necmi" ismini verdigimiz kaplumbağamız dünvefat etmiş. Aile arasında sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük.Hayvancağız durduk yerde can verdiği için gidip, Necmi’yi aldığımızdükkanın sahibine sebebinin ne olabileceğini sorduğumuzda ”Abi onlarkış uykusuna yatar” cevabını almış bulunmaktayız. Hepimizin başısağolsun. Bu vicdan azabıyla ben de çok yaşamam herhalde.
————————————————–
Annemin Maceraları:
Shrek’in fragmanlarını gösteren bir televizyon kanalında, el ele
tutuşmuşShrek ve Fiona’yi gören annem, ‘Bunlar Süleyman ve Nazmiye Demirelçifti mi?’ diye sordu! Seçememiş gözleri o mesafeden.

————————————————–
Alfabe:
Bende bu yıl okula başlayan torunum için kuvvetli bir moral alkışıistiyorum. Daha ikinci gün: ‘örrrtmenim, taa evden buraya tel çizmeyemi geldik, hep
yumarlak mı yapcaz, harf felan öretmicen mi?’ deme cesaretini gösterdiği için,
————————————————–
Annem:
"Bu taraf bitti" diye CD’yi arkasına çeviren ve sonra da "CD çalar çalışmıyor!" diye feryat eden anneme alkış az geliyor!
————————————————–
Modem:
Yemekmasamın üstünde duran modeme uzun uzun bakan anneanem "Bu ne?" diyesordu. Ben de kolay anlasın diye "Hani benim bilgisayarım var ya,onunla internete giriyorum. İşte internete girmek için o kutu zorunlu"diye uzun uzun açıkladım. Anneannem dinledi beni ve "Yani modem bu"dedi ve konu kapandi…
————————————————–
Yaz Okulu:
Bir alkış da annesine yaz okulunu kazandığı müjdesini veren üniversite ögrencisine gelsin. Bu yaratıcılıga şapka çıkarılır.

————————————————–
Beyin Göçü:
Tikky olduğu her halinden belli olan kızımız Beşiktaş-Taksim
midibüsündeyanındakı arkadaşına dert yanmaktadır. ”Şekerim dördüncü kez girdimÖSS’ye, ama yine kazanamadım, gidicem sonunda Amerika’ya o olucak.Böyle böyle beyin göçü oluyor işteeaa!” Sen git, masrafları benkarşılıyorum.

————————————————–
Alman Yazar:
Bir alkış dalisede edebiyat dersinde okuduğu şiir bitince sınıfa dönüp "Bu şiiriünlü Alman yazar Goethe yazmıştır" diyen hocaya, "Niye, kağıt bulamamışmı?" cevabını veren arkadaşa gonderelim.
————————————————–
Düz Mantık:
Eğerbir sokakta yürüyorsanız ve camında ”Bu ev kiralıktır” yazılı bir evinyanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evincamında ”Bu da” yazısını görürseniz, bilin ki Trabzon’dasınız.
————————————————–
İngilizce Yazılısı:
Bir alkış da İngilizce sınavında "Nice …….." şeklindeki boşluğu
"Nice mutlu yıllara!" biçiminde dolduran, dahi mi yoksa aptal mı olduğunu henüz anlayamadığımız öğrencime istiyorum.
————————————————–
Hugo’lar Beşledi:
Bir alkış da lisede edebiyat kitabından bir metni tüm sınıfa sesli olarak okurken V. Hugo’ya "Beşinci Hugo" diyen arkadaşımıza gelsin.
————————————————–
Ne Zaman?
Kardeşimkarne almıştı; fakat birçok zayıf notu vardı. Annem, babamla benikenara çekip uyarıları sıralıyordu: "Sakın çocuğun moralini bozmayın,sakın kötü bir şey söylemeyin" uyarılar özellikle babama yönelikti:"Hele de sen, sakın çocuğun gururunu kırma". Babam daha fazladayanamadı ve sordu: "Karne için ne zaman özür dileyeceğiz?"
————————————————–
Havale:
Bankadagişenin önünde işlemimin yapılmasını bekliyorum. Yanımdaki gişede işlemyaptıran yaşlı teyzeye, işlemini yapan kadın soruyor: "Parayı kimalacak teyze? Alıcısına ne yazalım?" Teyzem cevap veriyor: "Bu paranınhayrını görme inşallah yazalim" evladım.
 
————————————————–
Lamba:
Düngece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıktageçtim. Ardından yurdum polisine alkışı hak ettiricek anons:"Bacım o geçtiğin gece lambası değildi; çek sağa".
————————————————–
Hacim nedir?
Öğretmenbir arkadaşımdan naklen: 5. Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2. sorusu:"Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız". Öğrencimizden gelencevap: "Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim?"
Reklamlar